AFL Teams – Round 1 (Remaining)

AFL Teams – Round 1 (Remaining)


AFL teams have been announced. No Matthew Leuenberger

Western Bulldogs v Brisbane Lions
Etihad Stadium, Saturday March 30, 1.40pm

WESTERN BULLDOGS
B: Dale Morris, Jordan Roughead, Liam Picken
HB: Jason Johannisen, Tom Young, Brett Goodes
C: Adam Cooney, Nick Lower, Koby Steven
HF: Tory Dickson, Liam Jones, Daniel Giansiracusa
F: Rob Murphy, Ayce Cordy, Luke Dahlhaus
Foll: Will Minson, Ryan Griffen, Tom Liberatore
I/C: Mitch Wallis, Daniel Cross, Shaun Higgins, Clay Smith
Emg: Jason Tutt, Lukas Markovic, Tom Campbell

BRISBANE LIONS
B: Elliot Yeo, Daniel Merrett, Joel Patfull
HB: Jed Adcock, Matt Maguire, Pearce Hanley
C: Patrick Karnezis, Tom Rockliff, Mitch Golby
HF Dayne Zorko, Stefan Martin, Josh Green
F: Rohan Bewick, Jonathan Brown, Ashley McGrath
Foll: Billy Longer, Daniel Rich, Brent Moloney
I/C: Claye Beams, Jack Redden, James Polkinghorne, Aaron Cornelius
Emg: Sam Docherty, Andrew Raines, Ryan Lester

Greater Western Sydney v Sydney Swans
ANZ Stadium, Saturday March 30, 4.40pm

GREATER WESTERN SYDNEY
B: Adam Kennedy, Tim Mohr, Stephen Gilham
HB: Tomas Bugg, Phil Davis, Curtly Hampton
C: Will Hoskin-Elliott, Callan Ward, Lachie Whitfield
HF: Stephen Coniglio, Jeremy Cameron, Tom Scully
F: Liam Sumner, Jonathon Patton, Devon Smith
Foll: Jonathan Giles, Adam Treloar, Toby Greene
I/C: Taylor Adams, Dean Brogan, Lachie Plowman, Dylan Shiel
Emg: Sam Frost, Rhys Palmer, Nathan Wilson

SYDNEY SWANS
B: Rhyce Shaw, Heath Grundy, Nick Smith
HB: Martin Mattner, Ted Richards, Nick Malceski
C: Ben McGlynn, Daniel Hannebery, Lewis Jetta
HF: Kieren Jack, Sam Reid, Ryan O’Keefe
F: Mike Pyke, Adam Goodes, Jude Bolton
Foll: Shane Mumford, Josh Kennedy, Jarrad McVeigh
I/C: Tony Armstrong, Luke Parker, Dane Rampe, Lewis Roberts-Thomson
Emg: Andrejs Everitt, Jed Lamb, Jesse White

Gold Coast v St Kilda
Metricon Stadium, Saturday March 30, 1.40pm

GOLD COAST
B: Joel Wilkinson, Matthew Warnock, Tom Murphy
HB: Dion Prestia, Rory Thompson, Greg Broughton
C: Matt Shaw, Gary Ablett, Jarrod Harbrow
HF: Harley Bennell, Charlie Dixon, Brandon Matera
F: Luke Russell, Sam Day, Steven May
Foll: Zac Smith, Karmichael Hunt, David Swallow
I/C: Aaron Hall, Jaeger O’Meara, Jared Brennan, Michael Rischitelli
Emg: Maverick Weller, Jack Hutchins, Kyal Horsley

ST KILDA
B: Jason Blake, James Gwilt, Dylan Roberton
HB: Jarryn Geary, Tom Simpkin, Sam Gilbert
C: Jack Newnes, Lenny Hayes, Nick Dal Santo
HF: Aaron Siposs, Nick Riewoldt, Terry Milera
F: Stephen Milne, Beau Maister, Rhys Stanley
Foll: Ben McEvoy, David Armitage, Jack Steven
I/C: Ahmed Saad, Tom Hickey, Clinton Jones, Farren Ray
Emg: Nathan Wright, Trent Dennis-Lane, Tom Lee

Melbourne v Port Adelaide
MCG, Sunday March 31, 1.10pm

MELBOURNE
B: Lynden Dunn, Tom Gillies, Daniel Nicholson
HB: Jack Watts, James Frawley, Colin Garland
C: Jack Viney, Jack Grimes, Jimmy Toumpas
HF: Jeremy Howe, James Sellar, Colin Sylvia
F: Shannon Byrnes, Mitch Clark, David Rodan
Foll: Mark Jamar, Jordie McKenzie, Nathan Jones
I/C: Sam Blease, Cameron Pederson, Luke Tapscott, Matt Jones
Emg; Davey, Spencer, Terlich.

PORT ADELAIDE
B: Tom Jonas, Jackson Trengove, Campbell Heath
HB: Jasper Pittard, Cameron O’Shea, Lewis Stevenson
C: Matthew Broadbent, Brad Ebert, Kane Cornes
HF: Justin Westhoff, Paul Stewart, Angus Monfries
F: Chad Wingard, Jay Schulz, Jake Neade
F: Jarrad Redden, Hamish Hartlett, Travis Boak
I/C: Matthew Lobbe, Oliver Wines, Andrew Moore, Kane Mitchell
Emg; Hombsch, Young, D Stewart.

North Melbourne v Collingwood
Etihad Stadium, Sunday March 31, 4.40pm

COLLINGWOOD
B: Nathan Brown, Nick Maxwell, Ben Reid
HB: Alan Toovey, Heath Shaw, Harry O’Brien
C: Steele Sidebottom, Dane Swan, Jarryd Blair
HF: Jamie Elliott, Travis Cloke, Quinten Lynch
F: Ben Sinclair, Tyson Goldsack, Brent Macaffer
Foll: Darren Jolly, Scott Pendlebury, Dayne Beams
I/C (from): Martin Clarke, Sam Dwyer, Ben Johnson, Jordan Russell
Emg; Frost, Seedsman, Thomas.

NORTH MELBOURNE
B: Shaun Atley, Scott Thompson, Michael Firrito
HB: Jamie Macmillan, Nathan Grima, Ben Jacobs
C: Aaron Mullett, Ryan Bastinac, Kieran Harper
HF: Ben Cunnington, Robbie Tarrant, Daniel Wells
F: Lindsay Thomas, Drew Petrie, Lachlan Hansen
Foll: Todd Goldstein, Andrew Swallow, Jack Ziebell
I/C: Liam Anthony, Leigh Adams, Sam Wright, Sam Gibson
Emg; Daw, Sierakowski, Hine.

Hawthorn v Geelong
MCG, Monday April 1, 2.40pm

HAWTHORN
B: Josh Gibson, Brian Lake, Brent Guerra
HB: Grant Birchall, Ben Stratton, Shaun Burgoyne
C: Isaac Smith, Sam Mitchell, Bradley Hill
HF: Cyril Rioli, Lance Franklin, Luke Breust
F: Jack Gunston, Jarryd Roughead, Paul Puopolo
Foll: David Hale, Brad Sewell, Jordan Lewis
I/C (from): Jed Anderson, Shane Savage, Luke Shiels, Max Bailey, Ryan Schoenmakers, Kyle Cheney, Jonathan Simpkin

GEELONG
B: Jared Rivers, Tom Lonergan, Corey Enright
HB: Taylor Hunt, Harry Taylor, Travis Varcoe
C: Andrew Mackie, Paul Chapman, Joel Corey
HF: Jordan Murdoch, Shannon Motlop, Billie Smedts
F: James Podsiadly, Tom Hawkins, Mitch Duncan
Foll: Mark Blicavs, Joel Selwood, Jimmy Bartel
I/C (from): Trent West, Josh Caddy, Mathew Stokes, Allen Christensen, George Horlin-Smith, Josh Walker, Jake Stringer

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s